Prudnik24

Mury do konserwacji

Mury do konserwacji
14 sierpnia
15:54 2022

W sierpniu ruszyły pierwsze prace przy modernizacji zabytkowych murów obronnych na ul. Dąbrowskiego w Głogówku. Na ten cel gmina Głogówek pozyskała aż 6 mln zł. z programu Polski Ład.

Pierwszym krokiem tego kosztownego przedsięwzięcia było skanowanie murów, które miało miejsce w poniedziałek 8 sierpnia. Wykonane zostały m.in. pomiary oraz laserowe skanowanie obwarowań. Z tego powodu w dniach 8-9 sierpnia magistrat apelował do mieszkańców i przyjezdnych o nieparkowanie samochodów wzdłuż murów na całej długości ul. Dąbrowskiego.

Głogóweckie mury obronne pochodzą ze średniowiecza i obecnie są w złym stanie. Ich odnowa konsultowana była już z wykonawcami prac badawczych i projektowych. Gdy mury zabłysną nowym blaskiem, co stać się ma w przyszłym roku, magistrat chciałby również wybudować obok ścieżkę łączącą rynek z parkiem miejskim. Kolejne plany zakładają natomiast wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej na ul. Dąbrowskiego. Przy tej okazji szansę na lifting miałyby też boczne uliczki podwórka.

W powiecie prudnickim modernizację murów obronnych realizuje też Biała. Fot. UM Głogówek

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook