Prudnik24

Teren przy szkole wypiękniał

Teren przy szkole wypiękniał
14 sierpnia
15:51 2022

Starostwo Powiatowe w Prudniku zrealizowało kolejną inwestycję, której efektem jest powstanie parku. Mowa o terenie przy Zespole Szkół w Głogówku na ul. Powstańców Śląskich 34.

Przyszkolny park zyskał nowy układ ścieżek, ławki, nasadzenia zieleni oraz wiatę.

– Zaprojektowaliśmy nowy układ ścieżek, lokalizację ławek parkowych z koszami na odpady, oraz gabiony-siedziska, za którymi znajduje się skarpa z głazami ozdobnymi oraz nasadzeniami. – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Nowe nasadzenia zaprojektowane zostały również we frontowej części budynku. Jesienią zrobi się tam pięknie, bo wszystkie rośliny mają wybawiać się na bordowo, w ten sposób nawiązując do koloru cegły na elewacji.

Podobny park powstał przy prudnickim szpitalu, gdzie również dokonano zabiegów kosmetycznych na roślinności i utworzono nowe alejki. Pieniądze na realizację obu inwestycji powiat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kosztowały 1 381 tys. zł.

W przypadku szpitala na powrót czeka też ogrodzenie przy parku. Prace nad jego renowacją są skomplikowane ze względu na zabytkowy charakter instalacji.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook