Prudnik24

Tu na razie jest ściernisko…

Tu na razie jest ściernisko…
15 sierpnia
13:41 2022

lub zaniedbany budynek przedszkola, ale będzie nowocześniej i bezpieczniej. Jak informowaliśmy w lipcu, w ramach dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich, samorządy z terenu powiatu prudnickiego otrzymały (łącznie) ponad 10 mln. zł. Dziś więcej na temat szczegółów tych inwestycji.

Gmina Prudnik dostała na remont budynku Wiejskiego Domu Kultury i przedszkola w Mieszkowicach 1 799 280 zł.

– Ten budynek był przez całe lata zapomniany przez wszystkich. Nie pozwolę, by dzieciom kapało na głowę. Otrzymane pieniądze pomogą nam go gruntownie wyremontować – mówi burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Samorządowiec zapowiada termomodernizację obiektu, wymianę starego dachu i prace wewnątrz, jak wymiana okien, czy remont klatki schodowej.

Ważną z punktu bezpieczeństwa dzieci inwestycję zrealizuje Biała – we wsi Radostynia, tuż za budynkiem świetlicy wiejskiej (dawne OSP), w miejscu, gdzie dziś znajduje się kawałek pola, powstanie wiejski park rekreacji.

– Co roku w lipcu mamy dwudniową imprezę. Na placu przed świetlicą rozłożone są namioty, więc dla dzieci nie ma za dużo miejsca, a obok mamy już ulicę. Dzięki powstaniu parku rekreacji rodzice będą mogli wreszcie spokojnie biesiadować, a dzieci zyskają nową przestrzeń – argumentuje sołtys Radostyni Mariola Latus.

W planie jest boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, siłownia zewnętrzna, plac zabaw i wiata biesiadna.

Powiat prudnicki otrzymał z Polskiego Ładu 1 960 000 zł. na budowę nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej przy Kompleksie Sportowym im. „Tradycji Pogoni Lwów i Polonii Bytom” przynależnym do Zespołu Szkół Rolniczych. Infrastruktura zapewni m.in. możliwość oddawania skoku w dal, trójskoku, czy pchnięcia kulą.

– Chcę, aby obiekt ten – pod pewnym nadzorem – służył szerzej społeczności lokalnej, a nie tylko uczniom szkoły. To ważne, by na nowoczesnych obiektach rozwijać swoje umiejętności. – uważa starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Pozostałe inwestycje to przebudowa boiska sportowego, tarasu rekreacyjnego i budowa obiektów lekkoatletycznych w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich (gmina Głogówek; 2 mln. zł.) oraz ocieplenie domu kultury wraz z remontem kuchni i sali tanecznej w Lubrzy (2 450 000 zł.). Zadania mają być finalizowane w przyszłym roku. Na głównym zdjęciu budynek wiejskiego domu kultury i przedszkola w Wierzbcu. Grafika: UM Prudnik

Maciej Dobrzański

Teren za świetlicą w Radostyni, gdzie powstanie wiejski park rekreacji. Fot. kadr z materiału TVP3 Opole
Nowoczesna bieżna okalać będzie trawiaste boisko na terenie powiatowego Kompleksu Sportowym im. „Tradycji Pogoni Lwów i Polonii Bytom”. Fot. Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook