Prudnik24

Ruszy projekt związany z Prymasem

Ruszy projekt związany z Prymasem
30 sierpnia
10:36 2022

Na początku września Prudnicki Ośrodek Kultury ogłosi szczegóły projektu „Polska jutra w kulturze”. Jak mówi szefowa instytucji – dr Sylwia Gawłowska, jest to interdyscyplinarny, międzypokoleniowy projekt edukacyjny.

Przedsięwzięcie, które jest autorskim pomysłem dyrektor POK otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak wynika z zapowiedzi, będzie to zadanie z zakresu edukacji kulturalnej, którego najważniejszym celem jest integracja międzypokoleniowa oparta o wartości chrześcijańskie i myśl teologiczną i społeczną bł. Stefana Wyszyńskiego.

Sylwia Gawłowska mówi, że pomysł na organizację serii wydarzeń zrodził się z faktu, że Prudnik był jednym z miejsc internowania Prymasa. W planach jest koncert międzypokoleniowy „Skrawek Nieba 2.0” z udziałem Darka „Maleo” Malejonka, warsztaty graffiti, stworzenie muralu „Polska Jutra”, interaktywne warsztaty filmu dokumentalnego z Dariuszem Debernym (na co dzień pracownikiem TVP3 Opole), integracyjne warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, prelekcje biograficzne i panel dyskusyjny „Polska jutra w kulturze” z udziałem m.in. artystów, literaturoznawców i muzyków. Odbędzie się także konferencja popularno-naukowa, spektakl teatralny „Jan Paweł II – okno nadziei” i wystawa plakatów „Polska Jutra w Kulturze”.

O terminach będziemy informować, a wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym. Na zdjęciu: Obchody beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Prudniku-Lesie. Fot. M. Dobrzański

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy





Facebook