Prudnik24

TVP3 Opole: Racibórz wzoruje się na Prudniku

TVP3 Opole: Racibórz wzoruje się na Prudniku
02 września
17:26 2022

Włodarze Raciborza obserwowali ofertę turystyczną Prudnika. Wszystko po to, by wprowadzić podobne rozwiązania w swoim mieście. Sprawą zajęła się TVP3 Opole.

Przypomnijmy, że we wtorek 23 sierpnia w Prudniku zjawiła się delegacja z Raciborza – wiceprezydent tego miasta Dawid Wacławczyk i szef tamtejszego muzeum – Romuald Turakiewicz. Celem wizyty było „podpatrzenie” prudnickich rozwiązań dotyczących turystyki i funkcjonowania Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Raciborzan najbardziej interesuje działanie prudnickiego szlaku miejskiego. To wytyczona trasa turystyczna z najciekawszymi zabytkami miasta, która od niedawna skorelowana jest z aplikacją mobilną gminy Prudnik, jaką każdy może pobrać na swój telefon.

– Chcemy poznać nowe metody eksponowania, poznać tutejsze zbiory i wymienić się doświadczeniami także w zarządzaniu – komentuje w materiale stacji dyrektor Muzeum w Raciborzu Romuald Turakiewicz. – Poprzez popularyzowanie historii regionu budujemy wśród lokalnej społeczności szacunek od wspólnego dziedzictwa i tradycji – dodaje szef prudnickiego muzeum – Marcin Husak.

Cały materiał do obejrzenia pod linkiem: Po ofertę turystyczną do Prudnika. Przedstawiciele Raciborza skorzystają z wielu rozwiązań (tvp.pl).

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook