Prudnik24

Zwiedzają nocą

Zwiedzają nocą
09 września
17:29 2022

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Nocne Zwiedzanie Głogówka, czyli nowa atrakcja turystyczna w tym mieście.

Jak przyznają władze gminy, przedsięwzięcie wzorowane jest na podobnym działaniu Prudnika. Jak się okazuje, w obu miastach klimat nocnego zwiedzania licznych tam zabytków przyciągnął ogrom gości.

– Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Wyglądało nawet na to, że nasza oferta była zbyt skromna, bo ilość chętnych znacznie przewyższyła określoną liczbę miejsc. – komentuje Jarosław Jurkowski, rzecznik tutejszego magistratu.

W pierwszym „rzucie” udział wzięło kilkadziesiąt osób – jak podkreśla nasz rozmówca – nie tylko z Głogówka, ale także z okolic.

W tym niedużym mieście – wbrew pozorom – jest co zobaczyć. To m.in. obiekty, których historia sięga średniowiecza, czy XVI wieku. Oglądający odwiedzili m.in. oba ustytuowane w centrum kościoły, siedzibę ratusza, wieżę więzienną, czy słynny zamek Oppersdorffów. Drugie Nocne Zwiedzanie Głogówka będzie miało miejsce dziś. Nadmieńmy, że przewodnikiem jest kierownik tutejszego Muzeum Regionalnego Aleksander Devosqes–Cuber. Fot. UM Głogówek

Maciej Dobrzański

Fot. UM Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook