Prudnik24

Dziękowali za plony i ciężką pracę

Dziękowali za plony i ciężką pracę
12 września
21:57 2022

Wczoraj w Rudziczce odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Mimo niesprzyjającej pogody na wydarzenie przybyło masę gości.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. Dziękczynnej w kościele Świętej Trójcy w Rudzicze. Korowód dożynkowy – tuż po niej – powędrował na plac przy Wiejskim Domu Kultury. Oczywiście w tej cześci największą aktracją były efektowne korony dożynkowe przygotowane przez sołectwa z terenu gminy Prudnik.

Oficjalna częśc miała miejsce w namiocie, który – przy okazji – ochronił uczestników przed deszczem. Ze sceny organizatorów reprezentowali burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, starosta Radosław Roszkowski, a także sołtys Rudziczki Andrzej Włosek. Lista gości była imponująca – zjawili się m.in. wiceminister MON Marcin Ociepa, poseł Katarzyna Czochara i – bardzo licznie – radni oraz reprezentanci gminnych spółek.

Jak to zazwyczaj w przypadku tego rodzaju wydarzeń bywa – przygotowano też bogatą ofertę muzyczną (zawsze mile widziani: Baciary i Lewniniacy) i gastronomiczną. W Wiejskim Centrum Aktywności zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

– Za nami dożynki – jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. Wydarzenie to ma na celu przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika na nasze stoły trafia polski chleb. Dziękuję za codzienny trud rolniczy Mieszkańcom Gmina Prudnik oraz za tłumne przybycie na dzisiejsze wydarzenie. – mówi burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Jego zastępca, Jarosław Szóstka, poza podziękowaniami dla organizatorów i lokalnej społeczności napisał w mediach społecznościowych: „Dziękuję Marcinowi Ociepie za wizytę na naszych dożynkach i słowa skierowane podczas przemówieniach, w których Minister mówił o tradycyjnych wartościach.”. „Dziękuję bardzo społeczności tej wsi za pięknie przygotowaną uroczystość. A Rolnikom Ziemi Prudnickiej za całoroczny trud.” – to z kolei komentarz starosty Radosława Roszkowskiego.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook