Prudnik24

Upamiętnili zmarłego sapera

Upamiętnili zmarłego sapera
20 września
18:03 2022

W ubiegłym roku dla uczczenia 30-lecia samorządu zarząd powiatu prudnickiego zaproponował nadanie kilku wyjątkowym drzewom w parku przy Zespole Szkół w Głogówku nazw nawiązujących do imion głogóweckich samorządowców w tym okresie oraz ustanowienie ich pomnikami przyrody. Kilka dni temu przy grabie w parku pojawiła się kolejna tablica.

O tym, kogo upamiętni, zadecydował burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Grab nazwano „Szymon” na cześć Szymona Sitarczuka, sapera z Głogówka poległego dekadę temu w Afganistanie.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji projektu unijnego „Bioróżnorodność bogactwem gminy Głuchołazy, Gminy Nysa, Gminy Prudnik, Powiatu Prudnickiego” powiat przeprowadził inwentaryzację dendrologiczną drzew rosnących w parku. Wytypował sześć cennych przyrodniczo drzew – dwa klony i cztery graby – i zwrócił się o nadanie im imion: „Hans”, „Karl”, „Jan”, „Andrzej”, „Piotr” i „Józef” „w celu uczczenia 30-lecia wyborów samorządowych oraz upamiętnienia wkładu pracy lokalnych samorządowców z gminy Głogówek w rozwój powiatu prudnickiego”.  Jednak Piotr Bujak zaproponował, aby grab, który miałby być nazwany „Piotrem”, przyjął imię „Szymon” na cześć poległego sapera. Mężczyzna był bowiem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Głogówku (dziś część Zespołu Szkół), a w 2011 roku żegnało go wielu mieszkańców jego rodzinnego miasta. Dotąd nie doczekał się on jednak trwałego upamiętnienia. Zarząd powiatu prudnickiego przychylił się już do wniosku głogóweckiego burmistrza, a od niedawna na drzewie widnieje już odpowiednia tablica. Fot. UM Głogówek

m

Źródło: gminaglogowek.info

Fot. UM Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook