Prudnik24

TVP3 Opole: nowe mieszkania w Prudniku

TVP3 Opole: nowe mieszkania w Prudniku
20 września
18:42 2022

W sierpniu rozpoczął się nabór na 16 mieszkań, jakie powstaną w budynku przy ul. Fränkla. Przypomnijmy, że obiekt ma zostać oddany do użytku w 2024 roku. Na wniosek mieszkańców dziś burmistrz Grzegorz Zawiślak podjął decyzję o przedłużeniu naboru do 30 września. Temat planowanej budowy podjęła TVP3 Opole.

Budynek składać się będzie z czterech kondygnacji nadziemnych, na których zlokalizowanych będzie 16 lokali mieszkalnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Na każdej kondygnacji nadziemnej zlokalizowane zostaną 2 mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 48,74 m2 do 59,94 m2 oraz 2 mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 69,38 m2 do 74,12 m2. Docelowo w miejscu tym powstać ma całe osiedle mieszkaniowe, również w nowej formule SIM.

– Rozwój miasta to nie tylko miejsca pracy, ale także dogodne i nowoczesne mieszkania, stąd decyzja o budowie mieszkań przez Prudnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz o dołączeniu przez gminę Prudnik do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. – komentuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Materiał TVP3 Opole można obejrzeć pod linkiem: Kolejne mieszkania w Prudniku. Chętni już mogą się zgłaszać (tvp.pl).

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook