Prudnik24

O Prymasie i nie tylko

O Prymasie i nie tylko
04 października
15:47 2022

Już w najbliższy czwartek odbędzie konferencja będąca elementem prymasowskiego projektu „Polska Jutra w Kulturze”. Jednym z gości będzie Sławomir Łosowski – założyciel zespołu „Kombi”.

Wydarzenia zaplanowano od godz. 9 do 13. Dzień rozpocznie się mszą św. w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, a przewodniczyć będzie jej biskup pomocniczy diecezji opolskiej Józef Pierskała.

O 10 rozpocznie się zwiedzanie sanktuarium. O 11:30 – już w siedzibie POK – w oranżerii – zaplanowano przerwę kawową. Godz. 12 to otwarcie konferencji, a po nim – w sali reprezentacyjnej – wykład ks. Janusza Iwańczuka pt. „Jak dwa konie…” o przyjaźni i wspólnej pracy bł. prymasa Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Godz. 13 to początek panelu dyskusyjnego „Polska Jutra w Kulturze”. Prelegentami będą: ojciec Dawid Zmuda – kustosz sanktuarium, dr Bartosz Suwiński – krytyk literacki, Janusz Stolarczyk – autor książki pt. „Śladami Prymasa Tysiąclecia” i Sławomir Łosowski – założyciel i lider zespołu „Kombi”. Dyskusję poprowadzi dyrektor POK dr Sylwia Gawłowska.

Jak informuje instytucja przedmiotem dyskusji będzie kształt przyszłości polskiej kultury i edukacji kulturowej realizowanej w oparciu o wartości chrześcijańskie. Portal prudnik24 objął wydarzenie patronatem medialnym.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook