Prudnik24

Milion puszek miesięcznie. Nowy zakład pracy w Prudniku

Milion puszek miesięcznie. Nowy zakład pracy w Prudniku
26 października
10:39 2022

Wczoraj burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak ogłosił otwarcie nowego przedsiębiorstwa w Prudnika. Na ul. Meblarskiej powstanie zakład produkcyjny firmy Hard Beans Coffee Roasters, która zajmuje się napojami kawowymi.

– Firma zainwestowała w Prudniku ponad 1 mln euro ( 5 000 000 zł. ) w maszyny i urządzenia oraz remont fabryki gdzie zamierza rozpocząć produkcję napojów w puszkach Nitro Cold Brew. To napój macerowany z użyciem zimnej wody z dodatkiem azotu spożywczego, co pozwala na uzyskanie napoju orzeźwiającego, pełnego w smaku, o pobudzającym działaniu, a jednocześnie o niższej kwasowości i goryczy. Firma bazuje na własnej opatentowanej technologii Hardtank. Ta innowacyjna technologia rozwiązuje wszystkie problemy podczas tradycyjnej produkcji cold brew: higienę, czas, kontrolę nad recepturą i wydajność. – wyjaśniał w mediach społecznościowych samorządowiec.

Firma zamierza utworzyć ok. 10 miejsc pracy, a jej odbiorcami będą klienci w całej Europie. Fabryka w Prudniku pozwala na produkcję 1 mln puszek na miesiąc. Będą tu produkowane napoje kawowe, herbaciane i zioła – bez konserwantów, ulepszaczy, aromatów, barwników, emulgatorów, cukru i innych sztucznych dodatków. Firma prowadzi własny dział B+R oraz laboratoria, dzięki którym tworzyć będzie kolejne kompozycje zdrowych produktów cold brew.

Burmistrz dodaje, że w ubiegłym tygodniu wziął udział w międzynarodowym wydarzeniu gospodarczym. W spotkaniu wzięli udział również goście z Niemiec, Łotwy, Czech i Wielkiej Brytanii.

– Cieszę się, że miałem swój udział w sprowadzeniu i przekonaniu firmy do inwestycji w Gmina Prudnik, ponownie udowadniając, że stawiam na młode innowacyjne firmy. – mówi włodarz.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 255

Reklamy

 

Reklamy

Facebook