Prudnik24

Jarmark powraca!

Jarmark powraca!
18 listopada
19:31 2022

Po covidowej przerwie powraca Prudnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-4 grudnia.

Trzydniowe wydarzenie, które odbędzie się na prudnickim rynku, wypełnią m.in.: występy artystyczne, warsztaty tematyczne, konkursy na najlepszy produkt świąteczny i najlepszą potrawę świąteczną oraz prezentacja ozdób i potraw świątecznych.

W trakcie odbędzie się również oficjalne rozświetlenie choinki. Na potrzeby jarmarku przy prudnickim ratuszu stanie namiot wystawowy, a w nim scena i drewniane stragany dla wystawców. Na zewnątrz namiotu zostanie stworzona strefa gastronomiczna, wraz z miejscem na ognisko.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna, ukazująca tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe na pograniczu polsko-czeskim. Planowana jest ponadto organizacja wyjazdów: mieszkańców Gminy Prudnik na świąteczny jarmark do Krnova, a także mieszkańców Krnova na Jarmark Bożonarodzeniowy w Prudniku.

Projekt „Świąteczny blask” jest realizowany za pośrednictwem Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Fot. Gmina Prudnik

Źródło: UM Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook