Prudnik24

TVP3 Opole: w Głogówku węgiel już jest

TVP3 Opole: w Głogówku węgiel już jest
29 listopada
19:25 2022

TVP3 Opole przyjrzała się tematowi węgla, jakie w wyniku ustawy można nabywać na preferencyjnych warunkach. Od piątku bowiem jest on już dostępny w Głogówku, a od dziś dystrybowany jest także w Białej. Na „czarne złoto” czeka także Lubrza.

Przypomnijmy, że cena węgla – według zapisów ustawy – nie może przekraczać 2 tysiące zł., a limit na jedno gospodarstwo domowe to 1,5 tony. Wszystkie gminy w Polsce zostały odgórnie przyporządkowane do Polskiej Grupy Górniczej lub Polskiej Grupy Energetycznej.

Źródło pochodzenia węgla, którym dysponuje Głogówek – przyporządkowany do PGE – pochodzi z Tanzanii, bo PGE dystrybuuje wyłącznie surowiec zagraniczny. Z kolei w Prudniku dostawa przewidywana jest w przyszłym tygodniu. Stolica powiatu otrzyma kruszec polski – bo PGG dysponuje z kolei wyłącznie takim węglem. I wedle słów burmistrza Grzegorza Zawiślaka – takie były właśnie oczekiwania kontaktujących się z nim mieszkańców.

W materiale TVP3 Opole wypowiada się także burmistrz Głogówka Piotr Bujak, czy poseł Katarzyna Czochara. Zapraszamy do oglądania – link: Węgiel dojechał. Głogówek dystrybuuje go po preferencyjnych stawkach (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook