Prudnik24

Z nagrodami marszałka

Z nagrodami marszałka
06 grudnia
18:20 2022

Nominowani przez Prudnicki Ośrodek Kultury do Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Twórców Kultury prudniczanie nagrody owe otrzymali. To osoby znane w prudnickim środowisku twórczym od lat.

Gala Rozdania Nagród dla Animatorów i Twórców Kultury odbyła się wczoraj. Docenieni przez marszałka Andrzeja Bułę prudniczanie to poeci – Daniela Długosz-Penca (nagroda Marszałka dla Animatorów i Twórców Kultury) i Waldemar Jocher (wyróżnienie dla Animatorów i Twórców Kultury). Ta pierwsza od lat działa w Klubie Ludzie Piszących, ma na swoim koncie kilka zbiorów wierszy. Dużo publikuje też Waldemar Jocher. Jest on dziś najbardziej utytułowanym poetą pochodzącym z ziemi prudnickiej – zdobył m.in. Nagrodę Poetycką im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Nagrodę Otoczaka, czy projektów Biura Literackiego.

Swoje pięć minut na gali miały też i inne osoby z powiatu prudnickiego. To wokalistka Natalia Rygiel (ale nie tylko – zajmuje się też pracą w kulturze – została przez marszałka wyróżniona), Rafał Magosz (nagroda) – były dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej i twórca Bialskiej Orkiestry Dętej, a także Róża Zgorzelska – założycielka Farskiej Stodoły w Biedrzychowicach (nagroda specjalna dla animatorów i twórców kultury przyznawana za całokształt działalności). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Fot. Prudnicki Ośrodek Kultury.

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 255

Reklamy

 

Reklamy

Facebook