Prudnik24

Więcej cywilizacji w Wierzbcu

Więcej cywilizacji w Wierzbcu
08 grudnia
17:46 2022

Wierzbiec dołączy już niebawem do grona miejscowości skanalizowanych. Taką informację podał dziś burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Dziś w siedzibie magistratu podpisano umowę na wykonanie zadania.

„Wykonawcą będzie Kaim Czesław Firma Handlowo-Usługowa. Termin zakończenia zaplanowano na wrzesień 2023 r.” – czytamy na gminnym fanpage’u. Wbicie symbolicznej łopaty może mieć miejsce w grudniu lub zaraz po Nowym Roku. Wierzbiec będzie również siedzibą lokalnej oczyszczalni ścieków.

To kolejna z ważnych inwestycji przynoszących cywilizacyjne standardy w gminie Prudnik. Wciąż trwa bowiem kanalizacja Szybowic, która z technicznego punktu widzenia jest jednym z największych tego typu zadań w historii ziemi prudnickiej. Następne w kolejności są Rudziczka, Mieszkowice i Czyżowice. Fot. Gmina Prudnik

(m)

1 komentarz

  1. chłop
    chłop 15 grudnia, 12:40

    No Prudniccy zadymiarze i truciciele powietrza palący plastikami i śmiećmi w piecach …. miejcie się na baczności (szczególnie ci co mają domki przy największym osiedlu w Prudniku) wchodzą nowe przepisy. Będziecie wszyscy rozliczeni za palenie syfu na własnym podwórku trując ludzi i własne rodziny. Za nie wpuszczenie kontrolera grozić wam będzie 3 lata więzienia. Życzę wam wysokich mandatów a mieszkańcom czystego powietrza.

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 255

Reklamy

 

Reklamy

Facebook