Prudnik24

Zobacz, kto za to zapłaci. #PrudnikoDgarnięty

Zobacz, kto za to zapłaci. #PrudnikoDgarnięty
24 stycznia
16:00 2023

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy śmieciowej, obowiązkiem każdego jest segregacja różnego rodzaju odpadów. Przez ten czas zdecydowana większość osób opanowała już zasady sortowania śmieci, dlatego to zadanie nie sprawia już większych trudności. Jednak problem często pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia z odpadami wielkogabarytowymi.

Co zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych?

Do odpadów wielkogabarytowych, najprościej ujmując, zalicza się te odpady, które nie mieszczą się w zwykłych pojemnikach na śmieci. Będą to między innymi tapczany, meble czy dywany. Problem z tymi przedmiotami pojawia się w momencie robienia remontu mieszkania lub zmiany wystroju wnętrza. Niestety jeszcze zbyt duża ilość osób nie wie, co ma z nimi zrobić, więc wyrzuca je na śmietniki na kilka dni przed ich wywozem.

Dużym problemem jest czas, kiedy wyrzucamy gabaryty pod kontenery. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z niniejszymi informacjami, w których pokazujemy realną cenę za odpady wielkogabarytowe. Pamiętajmy o podanych cenach, zwłaszcza teraz, gdy opady śniegu znacznie zwiększają ich wagę, a co za tym idzie, cenę ich wywozu.

Dodatkowo codziennie wieczorem publikujemy w naszych relacjach harmonogramy wywozu odpadów, żebyście byli na bieżąco. Możecie w nich sprawdzić kiedy w Waszym rejonie i jakie będą wywożone odpady. Te relacje znajdziecie na fb gminy Prudnik.

Materiał informacyjny gminy Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook