Prudnik24

Rozdawali odblaski

Rozdawali odblaski
26 stycznia
20:25 2023

Wczoraj policjanci z prudnickiej drogówki, wręczali elementy odblaskowe mieszkańcom powiatu prudnickiego. Jak informują mundurowi, chodzi o poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Przepisy te dotyczą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników ruchu drogowego. – wyjaśnia asp. Andrzej Spyrka, rzecznik tutejszej KPP. Jak podkreśla, od tego, czy jesteśmy widoczni na drodze, zależy nasze życie lub zdrowie. Poza obszarem zabudowanym drogi często prowadzą przez lasy, są nieoświetlone, a na poboczu jest zbyt mało miejsca, aby piesi mogli się bezpiecznie poruszać. 

– Dlatego policjanci wręczali mieszkańcom elementy odblaskowe,  informowali o zagrożeniach, promowali korzystanie z elementów odblaskowych. – dopowiada policjant.

Eksperci podkreślają, że nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

(m)

Fot (3) KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook