Prudnik24

Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju?

Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju?
01 lutego
19:21 2023

Dobór odpowiedniej podłogi do wąskiego przedpokoju to nie lada wyzwanie. Małe, nieustawne pomieszczenie, nierzadko pozbawione światła słonecznego wymaga szczególnego uwagi. Przedpokój to także miejsce widoczne od razu po przekroczeniu progu, określające styl panujący we wnętrzu. Jego aranżacja powinna być przemyślana pod kątem praktycznym i estetycznym. Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju? Podpowiadamy!

Jak zaaranżować wąski przedpokój?

Przedpokój łączy w sobie wiele funkcji. Reprezentatywną, a także praktyczną, dlatego funkcjonalne zaaranżowanie tej niewielkiej przestrzeni jest szalenie ważne. Odpowiedni dobór poszczególnych elementów takich jak kolor ścian, podłoga, a także zabudowa służącą do przechowywania niezbędnych rzeczy sprawi, że wąski korytarz stanie się estetyczny, łatwo utrzymamy w nim czystość, a także optycznie rozjaśnimy jego wnętrze. Zdecydujmy się na jasne kolory ścian, wytrzymałą i łatwą w czyszczeniu podłogę, zamkniętą garderobę a także odpowiednio dobierzmy oświetlenie. Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w przedpokoju?

Płytki – doskonałe rozwiązanie do wymagających pomieszczeń

Płytki podłogowe to doskonałe rozwiązanie do wymagającego pomieszczenia jakim jest wąski przedpokój. Odporne na intensywną eksploatację, działanie wody, brudu, a także uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzonym wyborem będą płytki o wysokiej klasie ścieralności, które posłużą nam przez długie lata w idealnym stanie. Płytki, za sprawą dużej ilości dostępnych wzorów, pozwalają również tworzyć wręcz nieograniczone kompozycje aranżacyjne. Kafelki pomagają również rozjaśnić lub optycznie powiększyć wąski przedpokój. Jasne płytki w uniwersalnych kolorach takich jak beże, szarości, a także te ze wzorem naturalnego kamienia, strukturalnego betonu lub płytki drewnopodobne okażą się strzałem w dziesiątkę. Zwróćmy także uwagę, by wybrany przez nas odcień posadzki harmonijnie współgrał z podłogą w sąsiednich pomieszczeniach oraz stolarką drzwiową.

Najpopularniejszą opcją są niezwykle trwałe płytki gresowe dostępne w bogatej palecie kształtów oraz barw dzięki czemu bez trudu wybierzemy model najlepiej pasujący do naszej wizji aranżacyjnej. Inspirujący motyw geometryczny, płytki heksagonalne oraz patchworkowe stworzą zaskakujący efekt wizualny.

Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju?

Najlepszy efekt uzyskamy układając płytki wzdłuż przedpokoju, co pozwoli optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Do tego najlepsze będą płytki drewnopodobne w jasnym odcieniu i o wyrazistym rysunku słojów. Warto położyć płytki o dużym formacie, które pozwalają zastosować niewielką ilość fug. Jednolita powierzchnia również wpływa na powiększenie pomieszczenia. Podobny efekt uzyskamy układając płytki we wzór karo. Dużą popularnością cieszy się czarno-biała mozaika przypominająca szachowe pole, dzięki której uzyskamy niezwykle stylowy i elegancki korytarz.

W przypadku bardzo wąskiego i długiego przedpokoju możemy prostokątne płytki ułożyć w jego poprzek. To poszerzy pomieszczenie o niekorzystnych proporcjach wpływając korzystnie na efekt końcowy.

Aranżacja wąskiego przedpokoju wymaga szczególnych zabiegów i gruntownego przemyślenia wszystkich elementów kompozycji. Odpowiednio ułożone płytki podłogowe pozwolą uzyskać najbardziej pożądany, harmonijny efekt, spójny z resztą wnętrza.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy





Facebook