Prudnik24

Załóż kompostownik. Prudnik oDgarnięty

Załóż kompostownik. Prudnik oDgarnięty
07 lutego
14:48 2023

Coraz bliżej wiosna, więc warto zastanowić się nad założeniem kompostownika w naszych ogrodach. – informuje prudnicki magistrat. Zapraszamy do lektury kolejnej odsłony kampanii gminy Prudnik w zakresie gospodarki śmieciowej.

Kompostownik może być ważną częścią Twojego ogrodu. Jest to naturalny sposób na recykling i ponowne wykorzystanie domowych odpadów spożywczych, takich jak skórki warzyw, skorupki jaj czy fusy z kawy.

Kompostowanie jest również korzystne dla środowiska, ponieważ zapobiega trafianiu odpadów na składowiska, gdzie będą one wytwarzać szkodliwe gazy cieplarniane. Kompostowanie pomaga zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci, co oznacza mniej odpadów, które trzeba spalić lub zakopać w ziemi i co najważniejsze dla Twojego portfela, za które trzeba zapłacić.

Ale to nie jedyne pozytywne strony…

Stosowanie kompostu w ogrodzie poprawia strukturę gleby poprzez zwiększenie jej zdolności do zatrzymywania wilgoci i składników odżywczych. Zachęca również do aktywności mikrobiologicznej w glebie, co pomaga roślinom wyhodować silniejsze korzenie i zdrowsze liście. Efektem końcowym są zdrowsze rośliny, które są bardziej odporne na szkodniki i choroby.

Masz już w swoim ogrodzie kompostownik? A może w tym roku spróbujesz?

Materiał informacyjny gminy Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook