Prudnik24

Fałszywi kominiarze w natarciu. Prudnik celem

Fałszywi kominiarze w natarciu. Prudnik celem
09 lutego
14:47 2023

Oszuści udający kominiarzy obrali sobie za cel oskubać mieszkańców Prudnika. Bądźmy czujni. O sprawie informuje prezes TBS Mirosław Czupkiewicz.

– Właśnie otrzymałem informację, że od kilku dni do naszych mieszkań pukają osoby w kominiarskich uniformach, którzy pod płaszczykiem rozdawania za darmo kalendarzy próbują wyłudzić od nas pieniądze. Proceder taki powtarza się co roku. Informuję, że znani Państwo prudniccy kominiarze oraz kominiarze współpracujący z nami od lat NIE ROZDAJĄ żadnych kalendarzy. – napisał w mediach społecznościowych Mirosław Czupkiewicz.

Fałszywi kominiarze zazwyczaj pojawiają się pod koniec roku lub na początku kolejnego. Przeważnie ubrani są w czarny t-shirt z napisem „kominiarz” na piersi lub na plecach. Niektórzy wieszają sobie też na szyi plakietkę sugerującą, że są profesjonalistami. Najczęściej sprzedają lub oferują „za co łaska” kalendarze.

– I właśnie to pierwszy krok do rozpoznania, czy mamy do czynienia z oszustem. Nie dajmy się oszukać naciągaczom. – przestrzega szef TBS.

„Bardzo ważny jest fakt, że prawdziwy kominiarz nigdy nie żąda pieniędzy za wykonane usługi w blokach mieszkalnych od ich mieszkańców! Po zakończeniu wszystkich kontroli firma kominiarska przekazuje protokół oraz rachunek na ręce przedstawicieli danej spółdzielni czy też wspólnoty i to oni w naszym imieniu uiszczają wszelkie opłaty.” – alarmuje z kolei policja.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook