Prudnik24

Zdemolował kebab. Dostał 7 lat

Zdemolował kebab. Dostał 7 lat
11 lutego
11:00 2023

Dawid N. z Prudnika, który w październiku minionego roku zdemolował jeden z tutejszych punktów gastronomicznych, został skazany na 7 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do 12 zarzutów kradzieży i zniszczenia mienia.

Policja łatwo ustaliła sprawcę zdarzenia, bo nagrały go kamery monitoringu. Przypomnijmy, że 8 października 2022 r. wkroczył on – wespół z kolegą – do jednego z prudnickich barów z kebabami. Dawid N. zamówił sobie duży kebab, ale chciał zapłacić za niego jedynie…10 zł., bo, jak twierdził, tylko tyle miał. Gdy sprzedawca na to się nie zgodził, mężczyźni zaczęli rzucać znajdującymi się w lokalu meblami, skopali express do kawy i przewrócili ladę. Aby dopełnić scen rodem z dzikiego zachodu – jak podała wczoraj Nowa Trybuna Opolska – wyciągnęli z kasy nieco ponad tysiąc złotych utargu.

Dziennik podaje, że 29-letni Dawid N. był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a tydzień wcześniej usłyszał zarzut udziału we włamaniu do domu na terenie Prudnika. Prokurator przedstawił mu 12 zarzutów kradzieży i zniszczenia mienia, ale też czynów chuligańskich i gróźb karalnych.

– Oskarżony przyznał się do zarzutów. W porozumieniu z prokuraturą wystąpił do sądu o dobrowolne poddanie się karze łącznej 7 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zatwierdził właśnie taki wyrok. – stwierdził w rozmowie z Nową Trybuną Opolską prok. Przemysław Powirski z Prokuratury Rejonowej w Prudniku.

(m)

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook