Prudnik24

„Dostępny samorząd Powiatu Prudnickiego”

„Dostępny samorząd Powiatu Prudnickiego”
13 lutego
18:16 2023

Samorząd Powiatu Prudnickiego zrealizował zadanie w ramach projektu pn.: „Dostępny samorząd – granty”, służącemu poprawie dostępności Urzędu dla osób ze szczególnymi potrzebami. Realizacja działań pozwoliła na poprawę dostępności usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Prudniku oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Prudniku dla osób z problemami słuchu, z ograniczeniami w poruszaniu się, problemami ze wzrokiem i problemami poznawczymi.

Poprawą dostępności komunikacyjno-informacyjnej objęto dwa obiekty: nowo powstałą siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Parkowej 10 w Prudniku, w której zamontowano windę osobową wraz z szybem, zakupiono pętle indukcyjne, krzesło do ewakuacji oraz ramki do podpisu; oraz budynek Starostwa Powiatowego w Prudniku przy ul. Kościuszki 76, który wyposażono w pętle indukcyjne (2 sztuki na głównych stanowiskach obsługi – Biuro Obsługi Klienta oraz Kasa), zakupiono komputer z oprogramowaniem do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, który posłuży również jako komunikator języka migowego oraz ramki do podpisu. W ramach projektu wykonano plany tyflograficzne, które obejmują parter obiektu i usytuowane zostały przy wejściach do budynku (głównym i bocznym) oraz krzesła do ewakuacji.

– Wszystkie przeprowadzone prace służą poprawie dostępu do Urzędu Starostwa dla osób z niepełnosprawnościami, staramy się stale zwracać uwagę na ich potrzeby, już przed laty uruchomiona została winda w Starostwie Powiatowym oraz DPS, a teraz w kolejnym budynku naszej jednostki – przypomina starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Całość zadania wsparta została usługą doradczą w zakresie dostępności architektoniczno-komunikacyjnej, która posłuży do realizacji kolejnych zadań w celu dostosowania obiektów do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Powiat Prudnicki otrzymał wsparcie w wysokości 234 480 zł. Całkowity koszt projektu to 351 800 zł.

Plan tyflograficzny Starostwa Powiatowego
Krzesło do ewakuacji
Budynek Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej z nabudowaną windą (po prawej)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook