Prudnik24

Gratka dla miłośników książki. Trzy nowe pozycje wyda powiat prudnicki

Gratka dla miłośników książki. Trzy nowe pozycje wyda powiat prudnicki
13 lutego
18:37 2023

Powiatowa biblioteczka zwiększa się o kolejne interesujące wydania. Ich promocję zaplanowano na 27 i 28 lutego. Będzie i historycznie i sportowo.

Pierwszego dnia – w poniedziałek 27 lutego w arsenalu Muzeum Ziemi Prudnickiej do rąk czytelników oddane zostaną dwie książki. To Śladami Mistrzów Pogranicza” oraz „Eryk Mrulowski – biografia”.

Pierwsza z pozycji przeznaczona jest dla miłośników sportu a przede wszystkim kolarstwa, w której czytelnik będzie mógł poznać bliżej sylwetki prudniczan Stanisława Szozdy, Franciszka Surmińskiego i nie tylko, autorstwa Bogdana Kocińskiego, Janusza Stefanki, Jana Siekańca i Radosława Roszkowskiego. Druga to biografia mistrza monocykli i jujitsu, regionalisty i społecznika z Chrzelic, autorstwa Bartosza Sadlińskiego.

Prawdziwą petardę historyczną otrzymają fani kresowej i lokalnej historii już kolejnego dnia. Tym razem – również o godz. 18- promocja będzie miała miejsce w kinie Diana. Książka nosi tytuł „Kresowe Sagi Prudniczan i Krnovian”. W wydawnictwie pod redakcja Łukasza Kluzy czytelnik znajdzie prace konkursowe dokumentujące losy kresowych rodzin prudniczan jako zapis wspomnień dotyczących historii rodów, losów przodków podczas ekspatriacji ludności w latach 1944-1959 z terenów województw wschodnich II Rzeczpospolitej Polskiej.

Już teraz serdecznie zapraszamy do przybycia.

Maciej Dobrzański

Źródło: Powiat Prudnicki

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook