Prudnik24

TVP3 Opole: kolejką na Kopę?

TVP3 Opole: kolejką na Kopę?
13 lutego
11:38 2023

Poseł Katarzyna Czochara i nyskie starostwo zamierzają lobbować w sprawie utworzenia na Biskupiej Kopie kolejki gondolowej. Jak wskazują, byłaby to inwestycja, która „rozrusza” ruch turystyczny w Górach Opawskich. Materiał na ten temat przygotowała TVP3 Opole.

Podobną tego rodzaju atrakcją był – niegdyś – wyciąg narciarski w Jarnołtówku. Ten jednak – jak wskazuje w materiale stacji znawca Gór Opawskich Dawid Przyszlak – nie wytrzymał potyczki ze zmieniającym się klimatem, jak również jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Poseł Katarzyna Czochara wskazuje, że kolej gondolowa funkcjonuje nad Zalewem Solińskim i tam korzystają z niej tłumy turystów.

– Nasze góry Opawskie są także pięknie i taki element pozwoliłby na większe zainteresowanie ze strony turystów zarówno naszych, jak i z Czech – argumentuje parlamentarzystka, zapowiadając rozmowy z prezesem Polskich Kolei Linowych i Ministerstwem Sportu.

– Jesteśmy w stanie dopilnować wszelkich formalności i analiz. Partnerów do rozmowy jest wielu, jak choćby Lasy Państwowe – dopowiada starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz.

Cały materiał TVP3 pod linkiem: Kolejką na Kopę? Poseł Katarzyna Czochara podejmuje inicjatywę (tvp.pl)

(m)

1 komentarz

  1. Hary
    Hary 16 lutego, 14:33

    Trzymam kciuki, oby się udało. Temu regionowi bardzo przydałaby się taka atrakcja.

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook