Prudnik24

„A KUKU! KULTURA!” Nowy cykl Prudnickiego Ośrodka Kultury

„A KUKU! KULTURA!” Nowy cykl Prudnickiego Ośrodka Kultury
21 lutego
18:33 2023

Z początkiem marca ruszamy / startujemy z nową inicjatywą, której na imię „A KUKU! KULTURA!”. To nasz autorski, projekt z dziedziny edukacji kulturalnej, skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli.

Zorganizujemy cykliczne spotkania dla najmłodszych z ludźmi sztuki – wokalistami, muzykami, pisarzami, aktorami, filmowcami, plastykami – prowadzone w formie audycji edukacyjnych i warsztatów: wypełnionych opowieściami o życiu artysty, inspiracjach, pokazem działań i zaproszeniem dzieci do wspólnego tworzenia.

Ten bezpośredni kontakt z twórcami oraz atrakcyjny sposób przekazu, przybliżą kulturę najmłodszym, będąc jednocześnie formą wychowania poprzez muzykę i sztukę.

Cykl „A KUKU! KULTURA!” rozpoczniemy 1 marca, spotkaniem z autorem edukacyjnych bajek dla dzieci, Ryszardem Ściborem.

RYSZARD ŚCIBOR

Mieszkający w Prudniku autor, od lat związany z Klubem Ludzi Piszących. Ma w dorobku trzy tomy wierszy: „Słońce i deszcz” (2013), „Myśli nieprzypadkowe” (2017) i „Dotyk ciszy” (2020).

Tworzy także dla dzieci. W 2017 oraz 2019 roku ukazały się dwie części zbioru pt. „Przyjaciele”, z bajkami z morałem dla najmłodszych, ilustrowane rysunkami dzieci z prudnickich, a także z nyskich szkół i przedszkoli.

Jego najnowsza, skierowana do młodego czytelnika książka, która bawiąc uczy a ucząc bawi, to wydany w 2022 roku (we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Prudniku) album „Bezpieczni przyjaciele”, zilustrowany przez dzieci z przedszkoli i szkół ziemi prudnickiej oraz Krnova.

Ryszard Ścibor jest również aktywnym popularyzatorem czytelnictwa wśród najmłodszych, spotykając się z nimi i zapraszając do współtworzenia literatury dziecięcej.

Źródło: Prudnicki Ośrodek Kultury

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook