Prudnik24

PCM zaprasza do nowego laboratorium!

<strong>PCM zaprasza do nowego laboratorium!</strong>
18 marca
18:10 2023

Prudnickie Centrum Medyczne posiada on niedawna własne, całodobowe Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Dotychczas powiatowy szpital korzystał z usług laboratoryjnych firmy zewnętrznej, której udostępniał pomieszczenia, obecnie wszystkie wyniki badań znajdują się w scentralizowanym systemie informatycznym PCM-u, dzięki czemu lekarze mają do nich natychmiastowy wgląd, co przyśpiesza i ułatwia diagnozę. Oficjalne otwarcie laboratorium miało miejsce 1 marca.

– Po kilku miesięcznym remoncie pomieszczeń oraz ich niezbędnym doposażeniu mogliśmy z radością otworzyć nowe laboratorium naszego szpitala. Na to zadanie Zarząd Spółki PCM S.A pozyskał od Pana Wojewody blisko 700 tys. złotych, po pozwoliło dodatkowo na doposażenie pracowni fizjoterapii. Środki, pozyskane jeszcze przez poprzedni Zarząd, bardzo sprawnie spożytkował Zarząd nowy – mówi Radosław Roszkowski, starosta prudnicki.

– Tą inwestycję udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie, po uzyskaniu wsparcia finansowego Wojewody Opolskiego przystąpiliśmy do prac i po zaledwie kilku miesiącach możemy cieszyć się z ich efektów. Oba wydatki inwestycyjne, dotyczące laboratorium jak i pracowni rehabilitacyjnej znacząco podnoszą jakość usług świadczonych przez Szpital Powiatowy, komentuje Prezes PCM S.A, Ryszard Brzozowski.

Radości z przywrócenia laboratorium do struktury placówki medycznej nie kryją przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Te usługi są ważne, potrzebne oraz wygodne dla pacjentów szpitala. Poza środkami finansowymi przekazaliśmy również wartościowy sprzęt ze szpitala w Opolu, w ramach wsparcia poCOVID-owego. – stwierdzi Mieczysław Wojtaszek – dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak podkreśla Magdalena Graboś, kierownik laboratorium, w miejscu tym wykonywane są badania z zakresu hematologii, hemostazy, biochemii, immunochemii, immunologii transfuzjologicznej oraz analityki ogólnej. – Przeprowadzamy od 100 do 150 badań dziennie, co uzależnione jest od pory roku. W okresie jesienno-zimowym tych badań jest więcej niż w okresie ocieplonym – wyjaśnia kierownik.

Świetnie wyposażone laboratorium, prowadzone przez młody, ambitny zespół pracowniczy, świadczy usługi dla odbiorców zewnętrznych, a zwłaszcza dla miejscowej ludności. Warto je zatem odwiedzić! Zdjęcia: Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook