Prudnik24

Wielki dzień dla Głogówka. Obwodnica na wyciągnięcie ręki

Wielki dzień dla Głogówka. Obwodnica na wyciągnięcie ręki
21 marca
22:49 2023

Wiele wskazuje na to, że Głogówek doczeka się postulowanej od wielu lat obwodnicy. Dzisiejszy dzień był w tej sprawie przełomowy.

Bo to dziś właśnie w Opolu, w asyście wieli samorządowców i lokalnych polityków podpisano umowę na realizację tej inwestycji. W podpisaniu uczestniczyli m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa Andrzej Buła, wojewoda Sławomir Kłosowski, czy pochodzące z Opolszczyzny posłanki – Katarzyna Czochara i Violetta Porowska.

– To był dobry, historyczny dzień dla gminy Głogówek. Wielu nie wierzyło, wątpiło, ale wielu też w zaciszach gabinetu robiło po prostu swoje… No i są efekty – napisał w mediach społecznościowych Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. – Bardzo cieszy współpraca strony rządowej i samorządowej. Osobiście dziękuję wszystkim, którzy w to zadanie są zaangażowani. Przede wszystkim Mieszkańcom naszej gminy od lat walczącym o obwodnicę, ale też szczególnie władzom Województwa i stronie rządowej. – dodał samorządowiec.

Przypomnijmy, że obwodnica będzie przecinać drogę nr 40 relacji Głuchołazy-Kędzierzyn Koźle po wschodniej stronie Głogówka i mieć około 5 km. długości.

Na budowę obwodnicy zabezpieczono środki finansowe w wysokości 75 mln. zł., z czego połowę stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań obwodnicowych, a pozostałe to środki z budżetu Województwa Opolskiego.

Planowana droga ma zmniejszyć natężenie ruchu w centrum Głogówka, poprawić bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, a także komfort jazdy kierowców, którzy regularnie stoją w korkach na rondzie im. im. Georga III von Oppersdorffa. W miejscu tym droga wojewódzka nr 416 zbiega się z drogą krajową nr 40. Fot. Facebook Piotra Bujaka

Maciej Dobrzański

Fot. Facebook Piotra Bujaka

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook