Prudnik24

TVP3 Opole: Prudnik i Głogówek ramię w ramię

TVP3 Opole: Prudnik i Głogówek ramię w ramię
22 marca
23:33 2023

Prudnik i Głogówek zacieśniają współpracę. Przestrzenią do tego ma być powołane 17 marca Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego. Temat został poruszony w Kurierze Opolskim emitowanym na antenie TVP3 Opole.

Jak wyjaśniali podczas konferencji prasowej członkowie stowarzyszenia, chodzi o pracę na rzecz obu samorządów, która zaowocuje m.in. środkami finansowymi pozyskiwanymi na rozwój lokalnych społeczności. Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika i radny Paweł Licznar podkreślali, że wywodzą się z tzw. trzeciego sektora i z tego doświadczenia chcą korzystać w działalności stowarzyszenia. Piotr Bujak, burmistrz Głogówka wymienia też programy, w ramach których oba miasta mogą współpracować. Radny gminy Prudnik Tomasz Wisła wskazuje, że polityczna niezależność może dawać członkom stowarzyszenia swobodę decyzyjności.

Dodajmy, że stowarzyszenie skupia samorządowców z obu gmin – są to m.in. radni, ale nie tylko – w skład formacji wchodzi m.in. były prezes PCM Witold Rygorowicz. Mile widziani są też społecznicy.

Szczegóły w materiale TVP3 Opole pod linkiem: Ramię w ramię. Powołano Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook