Prudnik24

Mamy stulatkę!

Mamy stulatkę!
27 marca
19:57 2023

Gertruda Preisner, mieszkanka prudnickiego Domu Pomocy Społecznej, obchodziła kilka dni temu setną rocznicę urodzin. Gratulacji nie było końca.

– W imieniu władz Powiatu Prudnickiego, wraz z panią skarbnik Larysą Zamorską, złożyłem wspaniałej Jubilatce życzenia wszelkiej pomyślności i długich lat życia w dobrym samopoczuciu. – relacjonował w mediach społecznościowych starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

„Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną w Prudnickim DPSie nie mogłem osobiście złożyć życzeń Pani Gertrudzie. Dzisiaj rozmawialiśmy telefonicznie, złożyłem Pani Gertrudzie życzenia i umówiliśmy się, że jak sytuacja w ośrodku się uspokoi spotkamy się przy kawie i ciastku.” – napisał w dniu urodzin jubilatki burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Jak informuje gmina Prudnik Pani Gertruda urodziła się 23 marca 1923 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Kobieta miała siedmioro rodzeństwa, 4 siostry i 3 braci. Ukończyła szkołę podstawową w Cisowej, gdzie mieszkała od urodzenia. Młodość Pani Gertrudy przypadła na trudne, wojenne czasy. „Nasza stulatka to osoba, dla której niezwykle ważna jest wiara, czynnie zawsze uczestniczyła w życiu kościoła parafialnego. Pogorszenie stanu zdrowia było powodem zamieszkania Pani Gertrudy w Domu Pomocy Społecznej w Prudniku w 2016 roku, gdzie przebywa do dzisiaj.” – czytamy.

Pani Gertruda jest osobą rodzinną, pełną ciepła i empatii. Przyjaźni się ze swoimi współmieszkankami – panią Krystyną i panią Mieczysławą. Jest również lubiana przez innych mieszkańców. Chętnie uczestniczy w zajęciach terapeutycznych, uroczystościach i wydarzeniach, które są organizowane w prudnickim DPS. Główne fot.: Powiat Prudnicki

(m)

Fot. Powiat Prudnicki
Fot. Gmina Prudnik
Źródło: Gmina Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook