Prudnik24

Prudnik planem filmowym

Prudnik planem filmowym
27 marca
20:26 2023

W różnych miejscach naszego miasta kręcone były sceny do dwóch nowych filmów telewizyjnych – „Szachiści” i „Złoto Haliny Konopackiej”. Reżyserem obu produkcji jest Marek Bukowski, a scenariusz do filmu „Złoto Haliny Konopackiej” napisał Maciej Dancewicz, który pochodzi z Prudnika.

„Złoto Haliny Konopackiej” opowiada historię pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej, która swoje marzenia o sporcie realizowała mimo wielu trudności. W filmie zobaczymy też Prudnik, jako jedno z miejsc akcji. „Szachiści” natomiast przedstawią historię polskich szachistów, w tym takich sław jak Dawid Przepiórka czy Pan Rubinstein. Oba filmy to ciekawe propozycje dla miłośników historii, sportu i kultury.

Kręcenie filmów to nie tylko ciekawe wydarzenie kulturalne, ale również świetna okazja dla miasta na zwiększenie swojej rozpoznawalności. Prudnik zyskuje na tym, że pojawia się na ekranie telewizyjnym, co może przyciągnąć do naszego miasta turystów i nowych mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na to, że filmy są kręcone w różnych miejscach naszego miasta (m.in. willa Fränkla, stadion przy ul. Włoskiej), co dodaje im lokalnego klimatu. Przez to Prudnik ma okazję zaprezentować się z różnych stron i pokazać swoje najpiękniejsze zakątki.

„Cieszymy się, że nasze miasto stało się popularnym miejscem dla produkcji filmowych. To wspaniała okazja dla nas, aby zyskać na rozpoznawalności i pokazać się szerszej publiczności.” – komunikuje prudnicki magistrat.

Jak się dowiedzieliśmy, jest szansa, że obie produkcje zobaczyć będzie można już jesienią tego roku na antenie TVP. Warto, bo wśród statystów znalazło się wielu mieszkańców Prudnika i okolic. Wszystkie fot. Gmina Prudnik

Źródło: Gmina Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook