Prudnik24

Oszczędności i lepsza segregacja

Oszczędności i lepsza segregacja
31 marca
18:22 2023

W Białej ruszyła budowa nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja, która ma zwiększyć w gminie przestrzeń do składowania odpadów segregowanych to także szansa na oszczędności na paliwie.

Przypomnijmy, że w miejscowości istnieje już jeden PSZOK, wybudowany kilka lat temu.

– Koszty utylizacji i wywozu cały czas rosną. Na tą chwilę koszt wywozu przewyższa nam koszty utylizacji, dlatego chcemy stworzyć nowy, duży, przestronny PSZOK na otwartej przestrzeni. – wyjaśnia burmistrz Białej Edward Plicko.

Władze gminy liczą, że nowy obiekt – usytuowany na terenie Radostyni – pozwoli również na lepszą segregację. W PSZOK-u zaplanowano duże wiaty przeznaczone do tego celu, pomieszczenia magazynowe i garażowe z powierzchnią około 5 tysięcy kwadratowych.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki środkom z Polskiego Ładu – dofinansowanie wyniosło ponad 5 mln. zł. Prace zaplanowano w formule zaprojektuj i wybuduj. Jak przekazał nam wiceburmistrz Białej Sebastian Kornaś, nowy PSZOK ma być gotowy jeszcze w tym roku. Fot. Mat. TVP3 Opole (widok na funkcjonujący obecnie PSZOK)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook