Prudnik24

Innowacyjne projekty docenione

Innowacyjne projekty docenione
07 kwietnia
13:37 2023

Podczas XXVII posiedzenia Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej d/s Współpracy Transgranicznej w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie starosta prudnicki Radosław Roszkowski przedstawił prezentację innowacyjnych projektów edukacyjnych, realizowanych przez Samorząd Powiatu Prudnickigo, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Střední Prumyslova Škola a Obchodni Akademie w Bruntalu.

– Projekty realizowane przez zaprzyjaźnione szkoły z Prudnika i Bruntala, mowa tu o innowacyjnych projektach „Technika bez granic” oraz Inkubatorach Przedsiębiorczości Szkolnej, uzyskały bardzo ciepłe przyjęcie. Komisja zdecydowała się do protokołu z posiedzenia wpisać, że tego typu projekty są bardzo cennym uzupełnieniem i wyznacznikiem współpracy polsko – czeskiej w zakresie młodzieży i powinny być kontynuowane w przyszłości, w ramach kolejnego Programu Interreg – podsumował starosta Roszkowski.

– Ze szkołą z Bruntala współpracujemy od 2015 roku, pierwszym przyczynkiem był mikroprojekt w ramach Euroregionu Pradziad, następnie udało nam się zrealizować dwa duże przedsięwzięcia, powstały nowoczesne pracownie Przemysłu 4.0, sala informatyczna, a uczniowie mają okazję przyglądać się pracy nowoczesnych taśm produkcyjnych podczas turnusów edukacyjnych w Pradze, Trnavie oraz Stuttgarcie. Natomiast efektem projektu „Inkubatory Przedsiębiorczości Szkolnej” jest kompletnie wyremontowany przez Starostwo, budynek przy ul. Prężyńskiej wraz z pracowniami: druku 3D, metaloplastyki, fryzjerską oraz reklamy, w których nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje nawet w ramach zajęć pozalekcyjnych – dodaje dyrektor CKZiU w Prudniku, dr. Wiesław Kopterski.

Oba duże projekty Powiatu Prudnickiego, CKZiU oraz Střední Prumyslova Škola a Obchodni Akademie w Bruntalu zakończą się w bieżącym roku, ich łączna wartość dla Powiatu Prudnickiego to blisko 6 mln złotych. Oba fot. Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook