Prudnik24

Głuchołazy: Złote Ścieżki wydłużone

Głuchołazy: Złote Ścieżki wydłużone
12 kwietnia
19:50 2023

Powstałe w 2016 roku rowerowe trasy zjazdowe zwane Złotymi Ścieżkami zostały wydłużone o 4 kilometry. Wszystko przed nadchodzącym szybkimi krokami – zaczynającym się 1 kwietnia – sezonem.

Głuchołaskie single trucki liczą obecnie dziewięć kilometrów. Warto pamiętać, że to jedyne takie miejsce na mapie Opolszczyzny.

– Być może trochę nam jeszcze brakuje do podobnych ścieżek po czeskiej stronie granicy, ale i tak mamy się czym pochwalić. Nasze Złote Ścieżki stały się produktem ponadlokalnym – stwierdza wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor.

Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach potwierdza te słowa, dodając, że na trasach pojawia się sporo osób spoza Głuchołaz, czy nawet Opolszczyzny. W tym roku – poza zwiększeniem tras – zadbano też o dobrą komunikację z użytkownikami. Ma temu służyć pięć nowych tabli-map, z których między innymi dowiemy się, jakiej długości i o jakim stopniu trudności trasą mamy do czynienia.

– Bardzo ważne jest bezpieczeństwo, aby spacerujący nie wchodzili na szlak rowerowy. Te informacje również zawarliśmy na tablicach – mówi Bukała.

Dodatkowo przy remontowanej obecnie ulicy Andersa powstać ma nowoczesny parking. Będą mogli korzystać z niego użytkownicy Złotych Ścieżek.

Złote Ścieżki okalające stoki Góry Parkowej powstały wspólnym wysiłkiem głuchołaskiego magistratu i społecznika oraz radnego – czynnie uprawiającego kolarstwo – Grzegorza Ptaka. Fot. UM Głuchołazy

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook