Prudnik24

Uhonorowali najlepszych. Kolejna gala za nami

Uhonorowali najlepszych. Kolejna gala za nami
12 kwietnia
19:47 2023

Pod koniec marca – w auli I LO w Prudniku odbyła się III Gala Nauki i Sportu, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Prudniku z inicjatywy starosty Radosława Roszkowskiego. W jej trakcie nagradzani są nie tylko najlepsi młodzi sportowcy uczący się w szkołach powiatu prudnickiego, ale również legendy prudnickiego sportu.

Wręczona została także Róża Pogranicza – nagroda dla osób zasłużonych na polu kulturalno-społecznym za wkład w rozwój regionu. Na auli byli nie tylko byli sportowcy, ale również trenerzy, działacze sportowi, samorządowcy, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, przybył również poseł Tomasz Kostuś.

Wśród nagrodzonych Honorową Odznaką Powiatu Prudnickiego znaleźli się Alicja Ćwierz (karierę sportową rozpoczęła w 1963 r. w LZS Dytmarów, jako zawodniczka sekcji piłki ręcznej, obecnie Jest sędzią sportowym w kolarstwie, od lat 90. XX r. działała w Podokręgu Związku Piłki Nożnej Prudnik) i Ireneusz Walczak (był zawodnikiem sekcji pływackiej „Pogoni’” Prudnik, a także sekcji piłki wodnej, której największym sukcesem było zdobycie w Łodzi Mistrzostwa Polski Z.S. „Włókniarz”). Róża Pogranicza powędrowała do Jana Gruszczyńskiego – nauczyciela i wieloletniego wychowawcę młodzieży i trenera oraz do Bronisława Rektora, znanego z gry dla piłkarskiej Pogoni, a w późniejszych latach działacza klubowego oraz struktur związkowych. Sportowcem Roku ogłoszono Marcina Rudzkiego, weterana piłkarskiej Pogoni – nietuzinkowy napastnik, w biało-niebieskim trykocie rozegrał 600 meczów, strzelając blisko 300 bramek i niedawno zakończył karierę. W kategorii Sportowiec Roku w uznaniu za upór i wytrwałość w dążeniu do celu, niezłomność charakteru i pasję Samorząd Powiatu Prudnickiego nagrodził Karolinę Farasiewicz i Łukasza Zabiegałę.

Gala odbyła się w ramach projektu „Sportowcy Budują Tożsamość Pogranicza”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Interreg V(pięć) -A Republika Czeska –Polska oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Fot. M. Dobrzański

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook