Prudnik24

Prudnik wśród beneficjentów programu. Są pieniądze na ocieplenie mieszkań

Prudnik wśród beneficjentów programu. Są pieniądze na ocieplenie mieszkań
21 kwietnia
12:46 2023

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisano umowy na dofinansowanie w ramach wniosków, jakie wiele gmin z województwa opolskiego złożyło w związku z programem „Ciepłe mieszkanie”. W tym gronie znalazła się gmina Prudnik.

Do dofinansowania zakwalifikowało się dziewiętnaście samorządów z Opolszczyzny. WFŚiGW pośredniczy w rządowym programie, przekazując pieniądze gminom. Te z kolei ogłaszają na swoich stronach, w jaki sposób można się starać o te środki. Na co można je przeznaczyć? Np. na wymianę okien, czy źródła ogrzewania (kopciuch na piec gazowy). Warto przy tym się spieszyć – odkąd Niemcy nie mogą już handlować gazem z Rosją, władze UE doszły do wniosku, że gaz nie jest już ekologiczny i w przyszłych latach promowane będą wyłącznie pompy ciepła, których – taki zbieg okoliczności – głównym producentem są właśnie…Niemcy. Nie brnąc jednak dalej w meandry polityki, warto wykorzystać fakt, że do bieżącego dofinansowania wciąż można kupić na terenie UE, w tym w Polsce, piec gazowy.

Gmina Prudnik otrzymała do podziału na mieszkańców 462 500,00 zł. Jak zapowiada burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak – niebawem magistrat ogłosi więcej informacji o programie i możliwościach starania się o wkład finansowy. Fot. WFŚiGW

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook