Prudnik24

Głogówek z nowym stadionem. Umowa podpisana

Głogówek z nowym stadionem. Umowa podpisana
09 maja
11:32 2023

Konsekwencja popłaca. Za szóstym przetargiem w ciągu półtora roku gmina Głogówek dopięła swego. Wczoraj została podpisana umowa na modernizację stadionu miejskiego.

Jesienią 2021 r­oku gmina Głogówek uzyskała z Polskiego Ładu blisko 5 mln zł na przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Damrota. Rok później musiała jednak z tej promesy na dofinansowanie zrezygnować, gdyż nie była w stanie zrealizować inwestycji za proponowane stawki. Zmiany w regułach Polskiego Ładu sprawiły, że gmina nie tylko mogła wznowić promesę na 5 mln zł,, ale i znacząco ograniczyć zakres prac w stosunku do pierwotnego wniosku. Burmistrz Bujak zapowiadał, że gmina postara się tak przeprowadzić inwestycję, aby jej koszt oscylował właśnie w okolicach 5 mln zł.

– Dziś w obecności ministra sportu Kamila Bortniczuka, dobrego ducha tej inwestycji, podpisaliśmy umowę z wykonawcą, którym jest firma Zbigniew Dwornicki Usługi Budowlane z Radostyni w gminie Biała – mówi burmistrz Piotr Bujak. – Wykonamy następujący zakres prac: zadaszenie nad częścią trybun (boczne sektory) wraz z ich remontem (nowe krzesełka), nowy budynek z pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym, toalety dla kibiców.

Koszt inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Modernizacja stadionu jest w 90 proc. dofinansowana z rządowego programu Polski Ład. Realizacja inwestycji potrwa 20 miesięcy.

To nie koniec dobrych wieści dla gminy i użytkowników stadionu: Fortuny Głogówek i LUKS Rolnika B. Głogówek. Minister Bortniczuk obiecał wesprzeć ze środków swojego ministerstwa kolejne etapy modernizacji stadionu.

– Bardzo chętnie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki dodatkowo wesprę budowę części innych niż te użyteczności publicznej, innych niż trybuny, niż te, które służą kibicom, ale też tych, które służą sportowcom – zapowiedział Kamil Bortniczuk. Wszystkie fot.: UM Głogówek

Informacja prasowa, źródło: UM Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook