Prudnik24

Boiska, które będą służyć

Boiska, które będą służyć
13 maja
20:09 2023

Wczoraj oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku. Projekt został zrealizowany przez prudnickie starostwo i miał na celu m.in. walkę z ubóstwem i wszelką dyskryminacją.

Na kompleks składa się wielofunkcyjne boisko, sala gimnastyczna oraz sala do rehabilitacji, jest również zewnętrzna siłownia. Dofinansowanie w kwocie 700 tysięcy zł. pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO Województwa Opolskiego. Całość inwestycji to koszt 1 mln. 100 tys. zł.

– Po raz pierwszy powiat prudnicki otrzymał możliwość sfinansowania swoich zadań w ramach gminnego programu rewitalizacji. – informuje starosta Radosław Roszkowski. Z kolei dyrektor placówki, Eugeniusz Kurpiel, przyznaje, że od pewnego czasu panował w niej niedosyt z powodu niewykorzystania posiadanej infrastruktury sportowej.

– Nasza sala gimnastyczna sprawiała nam kłopoty pod względem technicznym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podniesienia jakości tej części naszego ośrodka. – dodaje szef SOSW.

W uroczystościach otwarcia boiska udział wzięli przedstawiciele władz, instytucji i przedsiębiorstw, m.in. poseł Katarzyna Czochara, Opolski Wicekurator Oświaty Artur Zapała, starosta Radosław Roszkowski, burmistrz Grzegorz Zawiślak oraz rajcy – gminni i powiatowi. Fot. Gmina Prudnik, relacja z otwarcia na fb starostwa: https://fb.watch/kvySI0p_oh/

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook