Prudnik24

Rzeka oczyszczona. Po raz drugi

Rzeka oczyszczona. Po raz drugi
15 maja
14:51 2023

Brzegi rzeki Prudnik to miejsce, o którym zazwyczaj wiele nie myślimy. Tymczasem fragment rzeki płynie niemal przez centrum miasta. Warto więc zadbać o jego czystość, co też uczyniono.

To już druga odsłona akcji oczyszczania brzegów rzeki, ale nie tylko – bo jej samej także. Choć miała się odbyć tydzień wcześniej, to z powodu opadów deszczu przedsięwzięcie przeniesiono i odbyło się przedwczoraj. Gmina ufundowała specjalne chwytaki, które pomagały w sprzątaniu.

– Wspólnymi siłami udało się zebrać prawie tonę śmieci. – komentuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, który brał czynny udział w oczyszczaniu rzeki wraz z pracownikami Agencji Sportu i Promocji Gminy Prudnik, radnym Pawłem Licznarem, mieszkańcami oraz członkami American Muscle Team.

Prudnicka akcja to pokłosie przedsięwzięcia Czysta Odra, które organizowane jest przez Dominika Dobrowolskiego, ekologa. W jej ramach sprzątanie Odry odbywa się m.in. w Kędzierzynie Koźlu, czy Wrocławiu. W tym roku w ciągu 10 dni usunięto z Odry i jej dopływów ponad 145 ton odpadów. Zdjęcia: Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook