Prudnik24

Zasłużeni pracownicy Grupy Azoty ZAK docenieni

Zasłużeni pracownicy Grupy Azoty ZAK docenieni
09 czerwca
21:08 2023

W minioną środę odbyły się tegoroczne Dni Chemika organizowane przez Grupę Azoty ZAK. Wydarzenie odbywające się w Kędzierzynie-Koźlu to nie tylko okazja do podsumowania minionego roku, ale także możliwość nagrodzenia pracowników. W tym roku medale otrzymali wyróżnieni w dwóch kategoriach: za długoletnią służbę oraz dla zasłużonego pracownika Grupy Azoty ZAK.

Gala w hotelu Solidaris zgromadziła wielu gości. Wśród nich znaleźli się m.in. posłanki – Katarzyna Czochara i Violetta Porowska oraz wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Chemicznego potentata reprezentowali m.in. prezes Grupy Azoty ZAK (i jednocześnie wiceprezes całej grupy) Filip Grzegorzczyk, czy wiceprezes Artur Kamiński.

– Przypadł mi zaszczyt w imieniu pana prezydenta wręczyć odznaczenia pracownikom Grupy Azoty ZAK. To bardzo ważny i radosny dzień dla całego naszego województwa, ale przede wszystkim dla Kędzierzyna-Koźla, który zawsze kojarzył się z chemią – komentował wojewoda Sławomir Kłosowski.

– Każda firma, żeby mogła pracować i się dobrze rozwijać, musi bazować na kapitale ludzkim. W Grupie Azoty Kędzierzyn mamy fantastyczną załogę. To jest kwestia sposobu wykonywania obowiązków pracowniczych. To jest po prostu nagroda dla długoletnich, dobrych pracowników – dodawał prezes Filip Grzegorczyk.

Radości nie kryli sami odznaczeni.

– Mój staż pracy to ponad 30 lat. Pracuje mi się tutaj bardzo dobrze, mam tez bardzo dobrych pracowników i współpracowników. Stąd taki szczególny sukces i radość w tym dniu – stwierdziła Barbara Klima. – Nie jest to łatwa praca zwłaszcza, gdy rodzą się dzieci i tego czasu na wychowanie jest mniej, nie ma nas w soboty, czy święta, tym bardziej się cieszę, że ktoś to zauważył – to opinia innej z pracownic – Ewy Homiak.

Grupa Azoty ZAK to nie tylko prężnie działająca firma z branży chemicznej, ale również sportowe sukcesy. Przypomnijmy, że należący do niej klub ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonał niedawno rzeczy niebywałej i po raz trzeci z rzędu zwyciężył w siatkarskiej Lidzie Mistrzów. Fot. Grupa Azoty ZAK

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook