Prudnik24

Katyń i Smoleńsk upamiętnione

Katyń i Smoleńsk upamiętnione
19 czerwca
10:43 2023

Kilka dni temu w Prudniku-Lesie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz tragicznej Katastrofy Smoleńskiej. Znajdują się one na Koziej Górze w miejscu, które już od dawna było do tego celu przygotowane.

Wśród gości znaleźli się m.in. wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, senator Jerzy Czerwiński, czy burmistrzowie – Grzegorz Zawiślak i Jarosław Szóstka, a także radni Rady Miejskiej w Prudniku, przedstawiciele wielu jednostek gminnych, powiatowych i wojewódzkich i wiele innych.

– Odsłonięcie tablic stanowiło symboliczny gest upamiętnienia tych, którzy ponieśli najwyższą cenę w obronie naszej ojczyzny i wartości, które dla nas są tak ważne. To chwila zadumy i refleksji nad historią naszego kraju oraz nad tym, co oznacza dla nas pamięć i szacunek dla tych, którzy z oddaniem służyli Polsce. – wyjaśnia burmistrz Zawiślak. Jak dodaje, takie wydarzenia są nie tylko okazją do upamiętnienia tych, którzy odeszli, ale również do jednoczenia nas jako społeczności. – Przypominają nam o naszych wspólnych korzeniach i wartościach, które powinny zawsze stanowić fundament naszego działania. – wskazuje włodarz. Fot. Gmina Prudnik. Więcej zdjęć na fanpageu’u gminy Prudnik. Link: Gmina Prudnik – Dziś w Prudniku-Lesie odbyło się uroczyste… | Facebook

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook