Prudnik24

Trwa budowa Laboratorium Paliw Alternatywnych

Trwa budowa Laboratorium Paliw Alternatywnych
04 lipca
20:05 2023

Laboratorium Paliw Alternatywnych pozwoli Grupie Azoty na rozpoczęcie działalności w zakresie oznaczania jakości wodoru przeznaczonego do stosowania w ogniwach paliwowych. Powstający na terenie Grupy Azoty ZAK obiekt będzie miał ponad 900 m2 powierzchni użytkowej. Obok laboratorium analityki wodoru z pracownią fizykochemiczną znajdzie się w nim pracownia analiz metali oraz zaplecze dla obu działów.

Umowę z generalnym wykonawcą Laboratorium Paliw Alternatywnych zawarto w III kwartale 2022 roku. Na chwilę obecną sfinalizowano prace związane z budową fundamentów i instalacji podposadzkowych, zakończono murowanie ścian zewnętrznych części laboratorium metali oraz części biurowej, nad którą wkrótce rozpocznie się montaż stropu. W części laboratorium wodorowego trwa natomiast wylewanie ścian żelbetowych.

Ponadto podpisano umowę na dostawę i montaż instalacji gazów technicznych w budynku laboratorium. Niebawem zostaną uruchomione postępowania przetargowe na dostawę mebli i dygestoriów oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę 30 mln zł.

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook