Prudnik24

Tu będą nowe drogi

Tu będą nowe drogi
30 lipca
13:19 2023

W kolejnym rozdaniu pieniędzy z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Opolszczyzna otrzyma ponad 25 mln. zł. Najwięcej, bo prawie 3 mln. zł. trafiło do powiatu prudnickiego. Zmodernizowane zostaną drogi nawet w najmniejszych miejscowościach, z czego cieszą się w jednym z głogóweckich przysiółków.

– Po raz pierwszy otrzymaliśmy wysokie wsparcie, bo to aż 80 procent kosztów planowanego zadania na fragment trasy Szybowice-Wierzbiec w obrębie wsi. Drugi odcinek to kilkaset metrów drogi w okolicy Olszynki – informuje nas starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Infrastruktura drogowa to absolutny klucz do rozwoju ziemi prudnickiej, ale to też bezpieczeństwo i komfort jazdy – komentuje poseł Katarzyna Czochara, która lobbowała skutecznie za przyznaniem powiatowi dofinansowania.

W Prudniku remontu dziurawej i krzywej nawierzchni nareszcie doczekają się mieszkańcy ulicy Wybickiego.

– Przez wiele lat mieszkańcy zgłaszali zły stan tej drogi. Droga wymaga remontu zarówno chodników, jak i jezdni. Te pieniądze na pewno pozwolą nam to zrobić – usłyszeliśmy od burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka. A mowa o kwocie 570 tysięcy zł.

O palpitację serca przyprawiała kierowców jazda drogą w przysiółku Zawady w gminie Głogówek – miejscowości But. I to się zmieni.

– Otrzymaliśmy 120 tysięcy zł., a mieszkańcy Zawady już kilkakrotnie na naprawę drogi przeznaczali pieniądze z funduszy sołeckiego. – tłumaczy Jarosław Jurkowski, rzecznik głogóweckiego magistratu. Nadmieńmy, że w Bucie mieszka 50 osób. Skierowanie tam środków to zatem ilustracyjny przykład realizacji programu zrównoważonego rozwoju. Na zdjęciu ulica Wybickiego w Prudniku

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook