Prudnik24

Remonty powiatowych dróg

Remonty powiatowych dróg
31 lipca
10:32 2023

Trwają prace na powiatowej drodze łączącej Moszczankę z drogą krajową nr 40. W ramach inwestycji Samorządu Powiatu Prudnickiego wyremontowane zostanie blisko 4 km drogi, powstanie równoległa ścieżka pieszo-rowerowa, odnowione zostaną przystanki oraz oświetlenie.

Inwestycja za łączną kwotę 9 milionów zł jest dofinansowana z dwóch rządowych programów: Polski Ład (4,912 mln zł) oraz Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych (3.874 mln zł).

Jednocześnie realizowany jest remont, równie oczekiwany przez mieszkańców, drogi od obwodnicy Prudnika do Białej przez Prężynkę i Prężynę o długości 2,9 kilometra, wartość tej inwestycji wynosi 4,149 mln złotych.

– Trwa inwestycyjna ofensywa Samorządu Powiatu Prudnickiego, na wielu odcinkach drogowych na naszym terenie trwają obecnie zaawansowane prace budowlane. Już wcześniej ukończyliśmy modernizację drogi Racławice Śląskie – Dzierżysławice, natomiast jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli korzystać w komfortowych warunkach z powiatowych dróg. Kolejne planowane przez inwestycje drogowe zrealizujemy na drodze Szybowice – Wierzbiec oraz dojazd do Olszynki, na te odcinki otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie z Polskiego Ładu, nie ukrywam że dzięki przychylności prudnickiej parlamentarzystki Katarzyny Czochary –Radosław Roszkowski Starosta Prudnicki.

Modernizacja kluczowych dróg powiatowych to pięć zadań, które realizowane są z Rządowego Programu Polski Ład na terenie Powiatu Prudnickiego:

– Racławice Śląskie – Dzierżysławice – 2,5 km – zrealizowany

– ul. Fabryczna w Łączniku

– Moszczanka – Łąka Prudnicka – trwa

– Chrzelice – skrzyżowanie z DW411 – trwa

– obwodnica Prudnika/Prężynka – (Biała) skrzyżowanie z DK40 – trwa

Prosimy kierowców o ostrożność i szczególną uwagę na remontowanych drogach.

Planowane zakończenie wszystkich inwestycji to październik tego roku. Na zdjęciu głównym remont drogi w Moszczance. Fot. Powiat Prudnicki. Drugie zdjęci: Droga Prudnik – Biała przez Prężynkę i Prężynę. Fot. Powiat Prudnicki

Źródło: Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook