Prudnik24

Połączą szlak turystyczny?

Połączą szlak turystyczny?
05 sierpnia
10:04 2023

Jest wstępne porozumienie władz powiatów prudnickiego i nyskiego dotyczące połączenia popularnej trasy rowerowej. Ma to związek z trwającym obecnie remontem drogi w Moszczance.

– W ubiegły piątek, z mojej inicjatywy w starostwie powiatowym w Nysie odbyło się spotkanie, na którym zaproponowałem władzom powiatu nyskiego wspólną realizację projektu, który pozwoli połączyć nowo budowany przez powiat prudnicki ciąg pieszo-rowerowy Łąka Prudnicka – Moszczanka, z wąską drogą, w Pokrzywnej, która często wykorzystywana jest przez rowerzystów i biegnie koło leśnego kąpieliska i hotelu Gorzelanny, w głąb miejscowości, w kierunku Jarnołtówka. – relacjonuje nam starosta Radosław Roszkowski.

Włodarz dodaje, że zadeklarował pomoc gwarantującą pozyskanie unijnych środków na to przedsięwzięcie, w ramach Subregionu Południowego.

– Uzyskałem dla tych planów akceptację władz Powiatu Nyskiego, w osobach Statosty Andrzeja Kruczkiewicza i Członkini Zarządu Joanny Burskiej. W spotkaniu uczestniczył też Grzegorz Malina z Biura Subregionu. – podsumowuje starosta.

Przypomnijmy, że trwają prace na drodze łączącej Moszczankę z drogą krajową nr 40 (skrzyżowanie w Łące Prudnickiej). W ramach przedsięwzięcia powiatu prudnickiego wyremontowane zostanie blisko 4 km drogi, powstanie równoległa ścieżka pieszo-rowerowa i nowe przystanki. Fot. Powiat Prudnicki

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook