Prudnik24

Będą busy dla niepełnosprawnych

Będą busy dla niepełnosprawnych
06 sierpnia
12:52 2023

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Prudniku otrzymały dofinansowania z PFRON – na zakup specjalistycznych mikrobusów do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Umowy dotyczące tego przedsięwzięcia podpisali starosta prudnicki Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, skarbnik powiatu Larysa Zamorska wraz z dyrektorem opolskiego oddzialu PFRON Łukszem Żmudą.

W podpisaniu umów uczestniczył Dyrektor SOSW Głogówek Marek Muszyński, Przeor Konwentu Ojców Bonifratrów brat Szymon Klupa, sekretarz powiatu Agnieszka Zagórska i dyrektor PCPR Jolanta Barska.

Jak przekazała Jolanta Barska dofinansowanie wyniesie 270 tysięcy złotych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” i stanowi połowę kosztów zakupu busów.

– Niepełnosprawni będą mogli korzystać z dobrego transportu do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku, gdzie jest ok. setka osób. Z udogodnienia takiego korzystać będzie również 50 osób uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej, które prowadzi konwent ojców Bonifratrów w Prudniku. – wyjaśniała w rozmowie z Radiem Opole.

Pozostałe koszty zakupu busów mają dołożyć ze swoich budżetów gmina Głogówek i powiat prudnicki. Fot. Screen z mat. powiatu prudnickiego

Maciej Dobrzański

Źródło: powiat prudnicki, Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook