Prudnik24

Lubrza: wybudują nowe przedszkole

Lubrza: wybudują nowe przedszkole
15 sierpnia
15:41 2023

Informacje o tym, że w Lubrzy powstanie nowe przedszkole pojawiła się wczoraj na facebookowym profilu wójta Mariusza Kozaczka.

Lubrza o nowe przedszkole walczy już od dawna. Rok temu o tej porze informowaliśmy o przekazaniu gminie dużych środków na jego budowę z programu Polski Ład. Niestety, pojawiły się problemy związane z wyceną, jaką proponowali wykonawcy.

– Dostaliśmy z Polskiego Ładu ponad 4 mln zł. mieliśmy dołożyć do kwoty 5,5 mln. Takie są wyceny szacunkowe uwzględniające wszystkie podwyżki i inflację. Po przetargu okazało się, że najniższa kwota to 7,5 mln., a następna ponad 10 – łapał się wówczas za głowę wójt Mariusz Kozaczek w rozmowie z naszą redakcją.

W innym tonie wójt wypowiedział się wczoraj w mediach społecznościowych.

„W dniu dzisiejszym otworzyliśmy pięć złożonych ofert na budowę nowego Gminnego Przedszkola w Lubrzy. Jedna z ofert mieści się w założonym budżecie i spełnia nasze założenia finansowe. Jeszcze tylko ostatni etap sprawdzenia dokumentacji i po podpisaniu umowy z wykonawcą zaczynamy budowę obiektu. Więcej szczegółów o planowanej budowie podam na dniu.” – napisał włodarz.

Podkreślmy, że obecne lubrzańskie przedszkole znajduje się w przedwojennym, niespełniającym standardów XXI wieku budynku. Wizualizacje pochodzą z fb Mariusza Kozaczka.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook