Prudnik24

Wybickiego do remontu

Wybickiego do remontu
26 sierpnia
18:23 2023

W miniony czwartek burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak, oraz wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski, podpisali ważną umowę dotyczącą kolejnej inwestycji w mieście. Projekt realizowany będzie przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i ma na celu poprawę stanu infrastruktury drogowej w Prudniku.

Umowa dotyczy remontu nawierzchni jezdni i chodników przy ulicy Wybickiego w Prudniku. Całkowita wartość zadania wynosi imponującą kwotę 712 929,08 zł, z czego 570 343,26 zł zostanie pokryte ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część finansowania pochodzić będzie z budżetu gminy.

– To dla mnie ogromną radość, ponieważ to kolejna tego typu inwestycja, która ma duże znaczenie dla poprawy jakości infrastruktury w Prudniku. Remont nawierzchni ulicy Wybickiego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Chciałbym przypomnieć, że przez wiele lat mieszkańcy zgłaszali zły stan tej drogi. Droga wymaga remontu zarówno chodników, jak i jezdni. Te pieniądze na pewno pozwolą nam to zrobić- komentował burmistrz.

„Inwestycja ta stanowi kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury drogowej w regionie Opolskim i potwierdza zaangażowanie władz lokalnych oraz wojewódzkich w poprawę jakości komunikacji i bezpieczeństwa na drogach.” – czytamy na portalu prudnickiego magistratu. Fot. Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański, źródło: Gmina Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook