Prudnik24

Odpowie za usiłowanie rozboju

Odpowie za usiłowanie rozboju
09 września
15:08 2023

Usiłowanie rozboju i groźby karalne – za to odpowie 41-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego, który czynów tych dopuścił się pod wpływem upojenia alkoholowego.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (3 września), po godzinie 22:00 na terenie miasta. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, zgłaszający został napadnięty, po tym jak wyszedł z jednego z lokali. Napastnik miał mu grozić nożem i zażądać od niego pieniędzy. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się uciec i schować w bezpiecznym miejscu. Po tym wszystkim powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość mężczyzny.

– Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. 41-latek w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Według ustaleń śledczych podejrzany tej samej nocy miał grozić pozbawieniem życia dwóm innym mieszkańcom miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

41-latek usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Źródło: Policja Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook