Prudnik24

Chcą walczyć z przemocą domową

Chcą walczyć z przemocą domową
23 września
20:45 2023

W czwartek 21 września w Urzędzie Miejskim w Prudniku odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego, którego celem jest skuteczna walka z przemocą domową. To ogromny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Prudnika.

Zespół Interdyscyplinarny został powołany na mocy Zarządzenia Grzegorz Zawiślak – Burmistrz Prudnika z dnia 13 września 2023 roku. W jego skład wchodzą przedstawiciele różnych instytucji, takich jak pracownicy OPS Prudnik – Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku, Policja Prudnik, Sądu Rejonowego w Prudniku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku, Prudnickie Centrum Medyczne S.A. i innych. To wielopłaszczyznowe podejście ma na celu kompleksową opiekę nad ofiarami przemocy domowej.

– Pandemia niosła ze sobą nie tylko zagrożenia zdrowotne, ale również społeczne i psychiczne. Wzrost depresji, alkoholizmu, a w konsekwencji przemocy domowej, to zjawiska, z którymi zmierzyliśmy się w ostatnich latach. Dlatego też praca Zespołu Interdyscyplinarnego jest tak ważna. – ocenia burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Fot. UM Prudnik

Źródło: UM Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook