Prudnik24

Ekopracownia w „czwórce”

Ekopracownia w „czwórce”
27 września
10:29 2023

Nowoczesną klasą może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku. Stworzono tam ekopracownię, która została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotą 54 640,87 zł.

Pracownia to efekt współpracy dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy wspólnie pracowali nad stworzeniem miejsca nauki, które zachwyca przemyślaną aranżacją, jasnym i przestronnym wnętrzem, idealnym do prowadzenia zajęć, obserwacji, doświadczeń i eksperymentów.

Na ścianach pracowni znajduje się fototapeta przedstawiająca trzy parki krajobrazowe Opolszczyzny, a także mapa świata z mchu, powszechnie nazywanego chrobotkiem. Przyrodniczy kącik edukacyjny wyposażony jest w gry edukacyjne oraz zestawy umożliwiające badanie wody i powietrza. Nie brakuje również fascynujących hodowli: organizmów żyjących w środowisku rzeki Odry w akwarium oraz hodowli organizmów zwierzęcych, czyli mrówek, w formikarium. Całość dopełniają nowe meble, stoły, krzesełka oraz stoliki przeznaczone do mikroskopowania, a także nowoczesny monitor interaktywny.

Na nowy rok szkolny zaplanowano wiele ciekawych działań edukacyjnych, takie jak konkursy, quizy, turnieje przyrodnicze, zajęcia warsztatowe oraz ekolekcje multimedialne. Zdjęcia: Gmina Prudnik

Źródło: PSP nr 4

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook